2021-2022kl. 1-2-3

Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi SP51

Już po raz drugi zaprosiliśmy Rodziców i Kandydatów do klas pierwszych naszej szkoły na Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi. Korzystając z doświadczeń ubiegłorocznych nasze spotkanie na platformie ZOOM poprowadziliśmy dwuetapowo.

W pierwszej części głos zabrała Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele i pracownicy pedagogiczni. Pani wicedyrektor ds. edukacji wczesnoszkolnej p. Elżbieta Myśliwiecka opowiedziała o naszej szkole podkreślając jej mocne strony i zmiany jakie się dokonują, aby każdego dnia przybliżać się do miana Szkoły Przyszłości. Następnie w krótkim webinarze nasza szkoła została zaprezentowana z różnych perspektyw tzn. okiem nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej – p. Haliny Wróbel, nauczyciela specjalisty – p. Małgorzaty Gadzały, psychologa – p. Anny Wiącek, nauczyciela wychowawczyni świetlicy – p. Sylwii Śliwińskiej, przedstawicielki Rady Rodziców – p. Agnieszki Hojdy oraz wiceprzewodniczącej Samorządu Uczniowskiego uczennicy klasy 8k – Emilii Sobutek. Następnie zaprezentowaliśmy tegoroczny film promocyjny oraz zaprosiliśmy do oglądania pozostałych materiałów na naszym profilu youtube, facebook i instagram.

Umożliwiliśmy też zadawanie pytań organizując „Pokojowe dyskusje o szkole od kuchni” tzn. spotkania w następujących pokojach tematycznych:
Pokój 1 –Wicedyrektor ds. edukacji wczesnoszkolnej oraz sprawy związane z rekrutacją (p.Elżbieta Myśliwiecka, p. Anna Iskra)
Pokój 2 – Wicedyrektorzy (p. Małgorzata Dziewulska-Tryl, p. Urszula Furtak)
Pokój 3 – Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej (p. Halina Wróbel, p. Agnieszka Dębiak)
Pokój 4 – Nauczyciele specjaliści (p. Małgorzata Gadzała, p. Katarzyna Sudewicz)
Pokój 5 – Psycholog (p. Anna Wiącek)
Pokój 6 – Pedagog, Pedagog specjalny (p. B. Witkowska-Strug, p. A. Matuszewska)
Pokój 7 – Logopeda (p. Małgorzata Kacprzak-Kamińska)
Pokój 8 – Terapeuta SI (p. Zofia Wierzbicka)
Pokój 9 – Nauczyciel wychowawca świetlicy (p. Sylwia Śliwińska)
Pokój 10 – Przedstawiciele Rodziców (p. Agnieszka Kurek)
Pokój 11 – Biblioteczna przestrzeń dla dzieci (nauczyciele bibliotekarze p. Elżbieta Grabarczuk, p. Sylwia Wiracka, p. Ewa Ziembowicz)
Nad wszystkim technicznie czuwał nauczyciel informatyki – p. Marcin Stec.

Mamy nadzieję, że dla Państwa był to równie miły czas, jak dla nas. Te 100 minut było z naszej perspektywy czasem budowania pierwszych, niezwykle miłych relacji. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i czekamy na kolejne spotkania w przestrzeni naszej szkoły.

Zespół ds. Promocji Szkoły

Marcin Stec