2022-2023S 22-23Św 22-23

Kreatywne prace plastyczne

Nasi uczniowie w świetlicy uczestniczą w III edycji Międzynarodowego projektu edukacyjnego “Kreatywne prace plastyczne”.

Celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez działania plastyczne.

Wykonaliśmy pierwszą pracę plastyczną pod tytułem “Muchomory”. Działanie składało się z kilku etapów. Najpierw dzieci przygotowały papier artystyczny techniką stemplowanie papierem i malowanie plamą. Następnie z białego i czerwonego papieru wycięły muchomory i korzystając z wcześniej wykonanych kolorowych kartek stworzyły jedną kompozycję. Efekty ich pracy można podziwiać na korytarzu obok świetlicy.

Opracowanie: Małgorzata Paprota i Anna Wasilak