Pobiegnij w Lublinie

Pobiegnij w Lublinie. Jedyny taki bieg w Polsce. Symboliczna Mila Pamięci organizowana jest od 2016 r. zawsze w okolicy daty rocznicy 17 września 1939 r., czyli daty napaści ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej. Bieżąca edycja odbędzie się 9 września 2023. Bieg rozgrywany w ramach Lubelskiej Biegowej Triady Pamięci.

Bieg w 2023 roku odbywa się na terenie Ogrodu Saskiego. Dystans 1609 m (mila lądowa). Wydarzenie w wyjątkowy sposób integruje środowisko szkolne. Peleton uczniów, rodziców i nauczycieli tworzy sztafetę pokoleń. Zawody dostępne dla uczniów od klasy 5 do klasy 8 szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych, nauczycieli i rodziców.

Link do zapisów:

Liczba miejsc ograniczona.