Warsztaty kulturowo-językowe z języka francuskiego

W dniu 28 stycznia 2019 roku klasa VI f wzięła udział w warsztatach kulturowo – językowych z języka francuskiego, które odbyły się w Lubelskim Stowarzyszeniu Alliance Française. Naszych uczniów przywitał kierownik ośrodka – p. Kazimierz Deryło, zaś zajęcia poprowadziła doświadczona lektorka – p. Justyna Pasternak. Szóstoklasiści z wielkim zainteresowaniem oglądali ciekawą prezentację multimedialną, która w sposób przystępny przybliżyła uczniom najważniejsze informacje na temat Francji i języka francuskiego. Zdobytą wiedzę mogli natychmiast wykorzystać wypełniając w grupach karty pracy, a na zwycięzców czekały słodkie nagrody. Jednak największe emocje towarzyszyły uczniom w czasie rozwiązywania quizu w Kahoot, który był swoistym podsumowaniem pokazu. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki, które będą przypominać to fascynujące spotkanie z kulturą i językiem francuskim.

Należy zaznaczyć, iż spora grupa uczniów wspomnianej klasy już we wrześniu rozpoczęła swą przygodę z tym pięknym językiem uczestnicząc w dodatkowych zajęciach prowadzonych w naszej szkole przez p. Agnieszkę Drzewiecką. Kolejni chętni uczniowie są zawsze mile widziani.

Zapraszamy do galerii.
opracowanie: p. A. Drzewiecka