2022-2023Św 22-23

Powitanie Pani Jesieni

W dniu 23 września w czasie zajęć w świetlicy powitaliśmy uroczyście jesień. Przywołaliśmy ją do naszej sali głośnym śpiewem piosenki “Idzie Jesień”.
Uczniowie klas pierwszych wykazali się wiedzą na jej temat, rozwiązując liczne zagadki i rozpoznając za pomocą dotyku warzywa i owoce. Wiele radości sprawiło dzieciom toczenie kabaczków pomiędzy warzywami. Dużą sprawnością trzeba było się wykazać podczas podawania dyni nad głowami oraz pod nogami. Wzorem wiewiórek dzieci zbierały na czas w drużyna orzechy włoskie i laskowe.
Zebrane dary jesieni uwiecznione zostały w pracach plastycznych zaprezentowanych pod hasłem “Nasza spiżarnia”.
O jesieni rozmawialiśmy, opowiadaliśmy, podziwialiśmy jej uroki, a także smaki. Dzieciom najbardziej podobała się degustacja jesiennych słodkich przetworów, gdzie miały odgadnąć jaki to dżem, konfitura czy marmolada. Zajęcia zakończyły się sesją zdjęciową dziewczynek w kolorowej sukni Pani Jesieni.

Opracowanie: Dorota Matacz