2016-2017kl. 1-2-3Wycieczka

Wycieczka do Nowej Dęby i Sandomierza

22.11.2016 r. integracyjna klasa 2 „a” wraz z klasą 2 „f” pojechały na wycieczkę do Nowej Dęby i Sandomierza. Na wycieczkę zaproszono specjalnych gości: Śnieżynkę i Świętego Mikołaja. W nowej Dębie dzieci, które wcześniej zostały mianowane z przez Świętego Mikołaja elfami, odwiedziły Muzeum Bombek Choinkowych. Miały tam możliwość zapoznania się z procesem powstawania bombki oraz różnymi sposobami ich zdobienia. Największą przyjemność sprawiły dzieciom warsztaty, na których mogły samodzielnie ozdobić własne bombki oraz pierwsze zakupy świąteczne w postaci ozdób choinkowych.

Głębokich przeżyć dostarczył dzieciom również Sandomierz, gdzie Śnieżynka poprowadziła je przez wąwóz lessowy, a następnie przez rynek starego miasta do zbrojowni rycerskiej. Tam czekał na nie krzepki rycerz, który w zabawny sposób opowiadał o zwyczajach rycerskich, czym zdobył serca młodej publiczności. Na koniec wycieczki Śnieżynka wraz ze Świętym Mikołajem zaprosili młode elfy do wspólnej zabawy na rynku Sandomierza.

Agnieszka Dębiak