2016-2017kl. 1-2-3

Stop uzależnieniom!

W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci, 17 marca 2017 r. w naszej szkole odbyła się pogadanka dla klas trzecich na temat „Narkotyki, używki – pierwszy krok do uzależnienia”, przeprowadzona przez policjanta p. Arkadiusza Szczepańskiego.

Dzieci obejrzały też film pt. „Tajemnica zaginionej skarbonki”, w którym najbardziej znani bohaterowie filmów rysunkowych połączyli swoje siły, by wspólnie podjąć walkę w obronie naszych dzieci. Ten film uczy dzieci nie tylko jak powiedzieć „NIE”, ale zachęca je także do rozmowy o tym problemie ze swoimi rodzicami.

Rodzicom natomiast podpowiada jak dostrzec pierwsze objawy zagrożenia i nawiązać kontakt ze swoimi dziećmi.

Agnieszka Dębiak