2016-2017

Koncert poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II

Dnia 26 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się koncert poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II w ramach Tygodnia Dialogu Międzypokoleniowego pt. „Pamięć o Tobie jest w nas”, połączony ze świadectwem spotkań ze św. Janem Pawłem II.

Przedstawienie oparte było na naukach Jana Pawła II, jakie kierował do młodych w czasie swojego pontyfikatu. Powtarzającym się motywem w recytacji i pieśniach było przesłanie zapisane w testamencie Jana Pawła II – „To Wy jesteście nadzieją kościoła…świata…, otwórzcie serca na Miłość”. Miało to na celu, przypomnienie i uświadomienie przyszłym pokoleniom, że Miłość, Wiara i Nadzieja to najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka.

Na zakończenie odczytane zostały świadectwa spotkań z Ojcem Świętym. Nasza pani Dyrektor wspominała piękne chwile z pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski, a o swoich przeżyciach, podczas wizyty w Watykanie, opowiedziałam gościom i uczniom p. Małgorzata W., mama naszej uczennicy, za co z serca dziękujemy.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Ks. Prałat Józef Dziduch – proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, p. Antoni Rudnik – Dyrektor DPS im. Jana Pawła II w Lublinie, p. Wiesława Sołtys – kierownik filii nr 35 MBP w Lublinie, licznie przybyli mieszkańcy DPS przy ul. Ametystowej w Lublinie oraz rodzice i rodziny małych artystów.
Wiersze i pieśni zaprezentowali uczniowie klas 4-6 należący do Koła Teatralnego i chóru szkolnego, przygotowani przez p. Agnieszkę Lange i p. Annę Sokal; uczniom akompaniował p. Jacek Grykałowski. W tańcu dla św. Jana Pawła II zaprezentowali się najmłodsi uczniowie z zerówki pod kierunkiem p. Kasi Wróbel i Elżbiety Krukowskiej. Całość koncertu dopełniła bogata w treści i obrazy profesjonalna prezentacja mulitmedialna opracowana przez p. Cezarego Figurę. Fragmenty filmów z homilii Jana Pawła II jak i piękne zdjęcia z czasów pontyfikatu wzruszyły widzów i wzbudziły mnóstwo ciepłych wspomnień oraz dostarczyły wielu niezapomnianych przeżyć.

Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Opracowanie – p. Agnieszka Lange

 Patrycja Wysocka

TABLICA ARTYKUŁÓW | Zgłoś poprawkę lub literówkę do artykułu | webmaster⚙sp51.lublin.eu

Skip to content