Dzień Postaci Literackiej

Każdy kto przekroczył próg naszej szkoły w piątek 13 października 2017 r. mógł przez chwilę poczuć się jak bohater swojej ulubionej książki.

Kolejny raz Dzień Postaci Literackiej (wcześniej Baśniowej), którego pomysłodawczynią jest polonistka p. Bożena Osmulska, cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów (ufamy, że nie tylko z powodu hasła dnia: “Kto jest przebrany, nie jest pytany” smiley) Na korytarzach można było spotkać różnorodnych bohaterów książek z czasów dzieciństwa, jak i literatury współczesnej.

Nie zabrakło nauczycieli, którzy towarzyszyli uczniom w zabawie. Zresztą popatrzcie sami… Czy rozpoznajecie wychowawców? Czy wiecie z jakiej książki pochodzą postaci widoczne w galerii zdjęć?

Miłego oglądania

Anna Wójcik