2017-2018K 17-18Św 17-18

Konkurs recytatorski „Wierszyki łamiące języki”

Dnia 28.02.2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I-IV ze świetlicy pod tytułem „Wierszyki łamiące języki”. Czternaścioro dzieci z klas I-III zaprezentowało wiersze różnych autorów. Konkurs stanowił ogromne wyzwanie dla uczestników. Wymagał bowiem językowego mistrzostwa, dlatego recytatorskie zmagania uczniowie rozpoczęli od ćwiczeń logopedycznych przeprowadzonych przez szkolną logopedę. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z wieloma trudnościami artykulacyjnymi, których w języku polskim nie brakuje.

Jury konkursu stwierdziło, że wybór recytatorów był bardzo trudny ze względu na wysoki poziom konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W konkursie wyłoniono następujących zwycięzców:
I miejsce:
Weronika Życka Ie
Zuzanna Dylon Ii
Zuzanna Rabczun IId
Iga Kisała IIa
Amelia Nowicka IIc
Maja Adamek IId
Jakub Madejek IIIh
Aleksandra Biarska IIIk

II miejsce:
Milena Jachimczuk Ii
Nikola Małek Ic
Zuzanna Frąk Ic
Emilia Gałan IIIa
Zofia Król IIIL

III miejsce:
Lilianna Szymczyk Ie

Wszystkim laureatom gratulujemy.

Konkurs zorganizowały panie:
Teresa Janowska, Edyta Borek, Bożena Kozaczuk, Agnieszka Semeniuk.