Współpraca klasy 4j z Fundacją Spełnionych Marzeń

Święta to niezwykły czas, zwłaszcza dla dzieci. Niestety, są takie miejsca, w których te magiczne chwile bywają mniej barwne, kojarzą się z tęsknotą i smutkiem. Niektóre dzieci spędzają ten czas daleko od domu – w Domu Dziecka lub Szpitalu. Jednak czasem wystarczy się zatrzymać, spojrzeć przez szybę, wziąć garść dobroci i napełnić nią worek Św. Mikołaja – podarować drobny prezent, uśmiech. W taki właśnie prosty sposób pomogli znaleźć radość dzieciom z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie uczniowie i rodzice z naszej szkoły.

Z tą piękną inicjatywą wyszli rodzice z klasy 4j – wyczytali w internecie informację o akcji „Mikołajki jak z bajki”, zorganizowanej przez Fundację Spełniania Marzeń. Przy współpracy ze mną – wychowawcą – zakupili nowe upominki, przytulanki i wraz z dziećmi przekazaliśmy prezenty organizatorom. Paczki pełne niespodzianek wręczył podopiecznym oddziału hematologii, transplantologii i onkologii Święty Mikołaj. Radościom, wzruszeniom, uśmiechom i szczęściu nie było końca.

Za tak bezinteresowny gest i wielką dobroć dziękuję moim uczniom i im wspaniałym rodzicom. Cieszę się, mogłem z Wami sprawić komuś radość. Mam nadzieję, że za rok dołączą do nas inne klasy.

Wychowawca – Piotr Grzęda
Opracowanie tekstu – A. Lange