2017-2018S 17-18

Sukces literacki naszej uczennicy

W lutym odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Co nam przekazują zesłańcy Sybiru”, który po raz drugi organizowało XXVII LO im. Zesłańców Sybiru z ZS nr 10 w Lublinie.

Nasza uczennica Judyta Idzikowska kl. 7d zajęła I miejsce w Kategorii literackiej proza – Szkoły Podstawowe i Gimnazja. Swoją pracę napisała pod kierunkiem polonistki p. Agnieszka Lange.

Finał konkursu zaszczycili swoją obecnością: pan Janusz Pawłowski – Prezes Zarządu Lubelskiego Oddziału Związku Sybiraków, członkowie Związku Sybiraków, prof. dr hab. Eugeniusz Niebelski – Kierownik Katedry XIX wieku Instytutu Historii KUL, pan Waldemar Podsiadły – Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do Spraw Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Spraw Kombatantów, pan Zdzisław Niedbała – główny specjalista w Kancelarii Prezydenta miasta Lublin, pani Joanna Lepiarz – inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Lublinie, kpt. Dariusz Miller – Komendant Garnizonu Lublin, kpt. Izabela Szczepańska – Kędziora – reprezentant Dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lublinie, dr hab. Tomasz Panfil – przedstawiciel Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Lublinie, pani Dorota Adach – Prezes Stowarzyszenia Środowiska Borowiczan – Sybiraków, pan Antoni Holc– prezes Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny, pan Jan Fedirko – członek zarządu Fundacji Niepodległości, ksiądz dr Krzysztof Gałan – Dyrektor Wydziału ds. Wychowania Katolickiego oraz dyrektorzy lubelskich szkół i placówek.

Gratulujemy.