2018-2019Sport

Sport z historią w tle

W sobotę 15 września 2018 r. drużyna naszej szkoły złożona z uczniów, rodziców i nauczycieli wzięła udział w wyjątkowym biegu.

To jedyny taki bieg w Polsce . Symboliczna Mila Pamięci Ofiar Komunizmu organizowana jest w okolicach rocznicy 17 września 1939 r., czyli daty napaści ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej. Jesteśmy dumni, że w ten w sportowy sposób mogliśmy upamiętnić ponad 170 milionów ofiar bestialskiego systemu komunistycznego na całym świecie w tym ofiar poniesionych przez naród polski . Bieg odbył się na terenie Parku Ludowego, w dolinie rzeki Bystrzycy na dystansie jednej mili olimpijskiej.

Nasza drużyna zaprezentowała prezentowała się doskonale zdobywając miejsca na podium. Było też dużo fajnej zabawy. Już doskonalimy formę przed następnymi biegami

opracowanie – p. Iwona Piotrowicz, nauczycielka historii i uczestniczka biegu

Patrycja Wysocka