2018-2019B 18-19

Międzynarodowy Dzień Kropki jest obchodzony na całym świecie 15 września.

Jest to święto które ma każdemu z nas zwrócić uwagę na talenty, jakie w nas drzemią, obudzić naszą kreatywność oraz odwagę w pokonywaniu trudności. W tym roku z inicjatywy Biblioteki Szkolnej po raz pierwszy włączyliśmy się do akcji. Główne działania odbyły się 14 września w piątek, ale chętni nauczyciele i uczniowie kontynuowali zabawę jeszcze przez cały następny tydzień. Formuła działania była dowolna. Część nauczycieli i uczniów założyła w tym dniu ubrania w kropki lub do swojego stroju dołożyli jakiś kropkowy akcent. Biblioteka przygotowała „list” do uczniów, który wyjaśniał o co chodzi w święcie oraz kolorowe kółka, na których pisaliśmy w czym jesteśmy dobrzy, co potrafimy i nie musiały to być umiejętności szkolne, ani powszechnie uznawane za talenty.

Dzień Kropki służy pobudzaniu kreatywności, budowaniu wiary w siebie, odwagi we własne możliwości – czyli tego wszystkiego, co w procesie edukacji szalenie nam pomaga. Zapisane kółka utworzą na korytarzu przed biblioteką łańcuch talentów, który zaprezentujemy w drugim tygodniu października Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Opracowanie: E. Ziembowicz