2018-2019B 18-19Św 18-19

Międzynarodowy Dzień Kropki

W tym roku po raz pierwszy w dniu 14.09.2018 obchodziliśmy w świetlicy Dzień Kropki.

Na całym świecie dzieci uczestniczą w tym święcie. Jest to dzień kreatywności, odwagi i wiary w swoje talenty. Podczas zajęć prowadzonych przez panią Sylwię Wiracką z biblioteki szkolnej oraz przez wychowawców ze świetlicy uczniowie zapoznali się z historią Vashti, bohaterki książki kanadyjskiego pisarza Petera Reynoldsa. Odkrywali swoje talenty i zapisywali je na kropkach, z których powstało “Drzewo wiary w siebie”. Następnie odbyły się kreatywne zajęcia z kropką w roli głównej oraz gry i zabawy, w czasie których dzieci wzajemnie poznawały swoje mocne strony. Prace, które powstały udowodniły wielką pomysłowość naszych uczniów. To wspaniałe odkrywać różne talenty. Wystarczy tylko poszukać w sobie… i gotowe. Będziemy przekonywać siebie i innych, że każdy z nas jest artystą.