2018-2019K 18-19

Tablica układu okresowego bez tajemnic

W naszej szkole kontynuujemy obchody ogłoszonego przez UNESCO Międzynarodowego Roku Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych.

Kolejnym wydarzeniem był konkurs “Tablica układu okresowego bez tajemnic” zorganizowany 28 maja przez nauczycielki chemii – P. Dorotę Żak i P. Agnieszkę Mełgieś. Konkurs łączył w sobie wykorzystanie wiedzy o budowie układu okresowego pierwiastków oraz popularyzowanie wśród uczniów zastosowania w edukacji technologii IT.

Aby uzyskać konkursowy zestaw pytań w pierwszej kolejności uczniowie musieli poprawnie dokończyć i zeskanować kod QR. Tego dnia pracownie chemiczna i fizyczna podczas dwóch 20 – minutowych przerw były przestrzenią, w której 150 – letnia historia tablicy Mendelejewa łączyła się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

W konkursie wzięło udział 144 uczniów. Zarówno na poziomie klas siódmych, jak i klas ósmych, nagrodzone zostały po trzy najlepsze zespoły, którym najszybciej udało się rozwiązać poprawnie konkursowe zadania. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Opracowanie: A. Mełgieś

Patrycja Wysocka