2018-2019B 18-19Św 18-19

Z wizytą w bibliotece

W dniach od 13.05 do 17.05.2019 r. trwał w naszej świetlicy tydzień pt. “Z wizytą w bibliotece”, mający na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kształtowanie umiejętności aktywnego słuchania.

Pani Ewa Ziembowicz, nauczycielka ze szkolnej biblioteki zaprosiła nas na cykl zajęć pt. “Od kamienia do kodeksu”, czyli kilka obrazów z historii książki. Uczniowie ze świetlicy 10A i 11A pod opieką pań Anety Gontarz i Magdaleny Hanc i pana Tomasza Kalinowskiego mogli poznać historię książki rękopiśmiennej, poznać piktogramy, hieroglify, pismo klinowe i wiele innych ciekawostek. Poznaliśmy książkę w formie zwoju, a także powstałą po niej tzw. książkę w formie kodeksu. Podczas zajęć dzieci odszukiwały trudne wyrazy min. takie jak iluminator, floratura czy bordiura oraz odgadywały rekwizyty z różnych książek. Na zakończenie wyobraźnia dzieci poszła w ruch, zadaniem uczniów było dorysowanie własnych elementów do rysunku z książki pt. “Kłopot” – Iwony Chmielewskiej.

Dzieciom bardzo podobały się zajęcia w bibliotece szkolnej, już pytają o następne.