Budżet Uczniowski – podsumowanie konkursu

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowaną przez Radę Rodziców akcję Budżet Uczniowski. Mamy nadzieję, że idea Budżetu Uczniowskiego, a tym samym sposób w jaki Rada Rodziców dysponuje wpłacanymi przez rodziców składkami, zagości na stałe w planach budżetowych Rady. Tylko od Państwa zależy jak wiele projektów możemy zrealizować spełniając tym samym marzenia Waszych dzieci, uczniów tej szkoły.

Do Prezydium Rady Rodziców wpłynęły w sumie trzy projekty. Z tego względu Rada Rodziców zrezygnowała z ich promocji i głosowania na najlepszy z nich tylko zaaprobowała wszystkie trzy do realizacji. Postanowiliśmy też docenić wkład i zaangażowanie autorów projektów.

Projekty przyjęte do realizacji to dwa duże i jeden mały. Mały projekt dotyczy zakupu tablicy ścieralnej do jednej z sal i już wkrótce zostanie zrealizowany. Natomiast dwa duże projekty ze względu na swoją zbieżność i fakt, że poruszają ten sam problem tylko w nieco innej odsłonie, zostały decyzją Rady połączone w jeden projekt.

Uczniowie poprosili o stworzenie w szkole STREFY CISZY.

Przy tak olbrzymiej szkole takie miejsce będzie niczym oaza na pustyni. Strefa Ciszy ma zapewnić uczniom chwilę wytchnienia i odpoczynku od hałasu. Można w niej będzie zrelaksować się, pograć w gry planszowe, poczytać książkę lub posłuchać na słuchawkach muzyki. Dyrekcja szkoły wstępnie zaaprobowała zaproponowane w projekcie miejsce, gdzie taka STREFA CISZY mogłaby powstać – patio dolne. Rada Rodziców zasygnalizowała konieczność dyżurów nauczycielskim w tym miejscu oraz stworzenie stosownego regulaminu korzystania z niej.

Uroczyste otwarcie STREFY CISZY planowane jest na dzień 31 maja 2019 roku. Data ta nieprzypadkowo związana jest z wypadającym dzień później Dniem Dziecka.

Pragniemy, aby BUDŻET UCZNIOWSKI już na stałe zagościł w naszej szkole, a marzenia i pragnienia uczniów stawały się rzeczywistością.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia STREFY CISZY Prezydium Rady Rodziców.

Opracowała: Agnieszka Kurek

Patrycja Wysocka