Budżet Uczniowski

W bieżącym roku szkolnym Rada Rodziców dla uczniów klas 5 – 8 przygotowała projekt „Budżet Uczniowski”, który za chwilę pełną parą ruszy w szkole.

Jest to przeniesienie idei Budżetu Obywatelskiego na teren szkoły i zrealizowanie go na podobnych zasadach. Będzie to praktyczna lekcja wychowania obywatelskiego, która w przyszłości może zaowocować tworzeniem przez młodych ludzi „dorosłych projektów” w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Sednem naszego pomysłu jest współdecydowanie przez każdego ucznia, rodzica o tym jak będzie wydana część środków finansowych zebranych przez Radę Rodziców. Współdecydowanie ma charakter konkursu, w którym wybrane zostaną najlepsze projekty zgłoszone przez uczniów pracujących w kilkuosobowych zespołach nadzorowanych przez osobę dorosłą – rodzica lub nauczyciela.

Zgłoszone projekty po wstępnej weryfikacji specjalnie powołanego zespołu będą musiały zyskać poparcie poprzez promocję, a następnie głosowanie. Głosy będą mogli oddawać uczniowie klas IV-VIII, rodzice i nauczyciele. Realizacja projektu, który otrzyma największą ilość głosów będzie sfinansowana ze środków Rady Rodziców. Wygrywa jeden projekt duży i jeden mały. To nasza propozycja jednakże sukces tego pomysłu będzie zależał od Waszego zaangażowania. W szkole już odbywają się spotkania z uczniami. W celu pozyskania szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu z Radą Rodziców.

Osobą odpowiedzialną ze strony rady za dany pomysł jest Pani Monika Lewocka
radarodzicow@sp51.lublin.eu