2022-2023Św 22-23

Bajki, baśnie, legendy

Miniony tydzień obfitował w świetlicy w różnorodne działania związane z legendami, bajkami i baśniami.

Pierwszoklasiści poznali polskie legendy, a także wykonali prace plastyczne inspirowane opowieścią “O smoku wawelskim” i “Złotą kaczką”. W klimat bajkowych postaci wprowadziły nas utwory z Akademii Pana Kleksa oraz radosny taniec do piosenki “Papuga kolorowa”. Dzieci odkryły czar dawnych bajek wyświetlanych z projektora dzięki “Bajaniu na ścianie” oraz rysowały własny kadr do wybranej baśni.

W tematykę naszych zajęć doskonale wpisał się Dzień Myszki Miki obchodzony 18 listopada. W tym dniu uczniowie poznali historię Myszki Miki i Walta Disneya oraz wykonali z plasteliny postacie sympatycznej myszy. Przez cały tydzień każdy świetliczak mógł opowiadać o tym, jaka jest jego ulubiona bajka lub legenda. Okazuje się, że pierwszaki mają bardzo dużą wiedzę na ten temat.

Opracowanie: Małgorzata Paprota