2018-2019Św 18-19

Dzień dyni – czyli wesołe zabawy

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić ” Dzień dyni” – królowej wszystkich warzyw. Dnia 22 X 2018r. w świetlicy 11A odbyły się wesołe zajęcia z dynią w roli głównej. Sala udekorowana była dyniami z papieru, wykonanymi przez dzieci podczas zajęć plastycznych. Nasi uczniowie rozpoczęli ten dzień od zabawy ruchowej pt. “Dynia tu i tam”. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz gdzie i w jakich warunkach ono rośnie. Następnie nasze pierwszaki przystąpiły do dyniowych zawodów. Na początek dyniowe kręgle, potem slalom z dynią, odbyły się również wyścigi rzędów oraz rzuty lotką w dynię. Bardzo fajnym pomysłem okazała się “Dyniowa Fotobudka”, w której dzieci chętnie pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

Organizatorkami zajęć były panie: Magdalena Hanc, Anita Smagowska i Aneta Gontarz.