Herbata o smaku wolności

Dnia 9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11 całą społecznością szkolną odśpiewaliśmy hymn państwowy.

Zaproszonych gości w podniosłą atmosferę słowem wstępu wprowadził dyrektor szkoły p. M. Krukowski i rozpoczęło się widowisko muzyczne pt. “Herbata o smaku wolności”. Uczniowie klas 3-8, wcielając się w rolę wielkich bohaterów narodowych, dokonali rekonstrukcji najważniejszych dla Polski wydarzeń sprzed stu lat; pracowali pod kierunkiem p. A. Bochniak, p. A. Dębiak, p. C. Figury i p. A. Lange.

Piękne pieśni legionowe zaprezentował chór szkolny, który przygotowała p. A. Sokal i p. U. Cękała. Akompaniował zespołowi p. M. Bochniak i orkiestra szkolna (p. A. Sahakyan, p. A. Wójcik i uczniowie SP 51 uczęszczający do szkoły muzycznej).

Profesjonalna prezentacja w formie filmu historycznego, przygotowana przez p. C. Figurę, zespoliła słowa wierszy i pieśni z wizualnym przekazem wartości patriotycznych, wzbudziła wiele emocji. Były łzy wzruszenia, radości, zadumy i refleksji nad losami naszej Ojczyzny. Dużą atrakcją dla widzów był taniec z szarfami biało-czerwonymi, układającymi się we flagę Polski, wykonany przez uczennice klasy 7e z sekcji lekkoatletyki prowadzonej przez p. A. Chocyk.

Widowisko zakończyło się symbolicznym tańcem polskim – Polonezem z udziałem zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów.
W ten niezwykle piękny i podniosły sposób Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie im. Jana Pawła II włączyła się w uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polaków.

Podczas uroczystości miało też miejsce wręczenie nagród laureatom Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej pt. „Jan Paweł II – przyjaciel młodzieży”, którego koordynatorem była p. M. Maśkiewicz- Popiołek.

Agnieszka Dębiak