2018-2019Wycieczka

Wycieczka do Polskiego Radia i nie tylko…

Czy wiesz, że każdy spiker radiowy co 5 lat musi przejść egzamin sprawdzający,
czy jego predyspozycje i stan zdrowia są nadal wystarczające do pracy przed mikrofonem? Komisja sprawdza m.in. stan strun głosowych, barwę głosu i dykcję.

W ostatnich dniach uczniowie klasy 6d i 7e mieli okazję zwiedzić siedzibę Polskiego Radia w Warszawie i obserwować prace komentatorów na żywo, zwiedzić studio Programu 1, Dwójki, Czwórki (stacji możliwej do odbioru przez Internet) i studia Polskiego Radia dzieciom. Kto wie, może kiedyś sami zasiądą przy konsoli radiowej i opowiedzą o swojej pierwszej fascynacji światem eteru?

A czy próbowałeś kiedyś ziarna kakaowca, składnika niezbędnego do wytworzenia czekolady? Nasi uczniowie mają tę próbę już za sobą. W warszawskiej Manufakturze Czekolady poznali też cały proces produkcji czekolady. Ba, mieli nawet okazję do stworzenia czekolady według swojego pomysłu.

Anna Wójcik