2018-2019Rada Rodziców

Informacje o działaniach Rady Rodziców

Zakup sprzętu sportowego
Zgodnie z podjętą we wrześniu uchwałą Rada Rodziców jednogłośnie poparła wniosek dyrekcji o współfinansowaniu (na zasadzie 50 % Rada i 50 % Szkoła) zakupu sprzętu sportowego. Są to między innymi różnego rodzaju piłki, siatka do bramki oraz stopery. Uczniowie już korzystają z nowego sprzętu. Rada Rodziców wychodząc naprzeciw tego rodzaju potrzebom planuje sukcesywnie i w miarę możliwości finansowych wspierać zakup kolejnych niezbędnych rzeczy.
Zachęcamy Państwa do wpłat oraz do włączenia się do akcji 1% odpisu od podatku. Kalendarzyki z numerem KRS fundacji, która w naszym imieniu zbierze pieniądze zostały rozdane na Spotkaniach z rodzicami. Za pieniądze uzyskane z zeszłorocznej akcji zostaną zakupione m.in. maty do ćwiczeń w ramach lekcji wychowania fizycznego. Zachęcamy Państwa do włączenia się do akcji i do dokonywania odpisu przy rozliczeniu się z fiskusem. Dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez sukcesywne wpłaty na Radę Rodziców wspierają szkołę w działaniach zmierzających do poprawy i polepszenia warunków w jakich kształcą się nasze dzieci.

Szafki dla uczniów
W odpowiedzi na liczne apele rodziców w sprawie szafek szkolnych Rada Rodziców we współpracy z dyrekcją opracowała konkretny plan realizacji zadania. Pierwsze 160 szafek już pojawiło się w szkole. Sukcesywnie ta liczba będzie się zwiększać. Wprowadzona kaucja za używanie szafki ma z jednej strony zmotywować uczniów do powierzonego im mienia szkoły, a z drugiej strony przyspieszyć proces zakupu kolejnych szafek. Szafki gabarytowo nie są za duże, ale chodziło głównie o to, żeby pogodzić problemy lokalowe, a jednocześnie odciążyć plecaki uczniów. Na razie nie wiadomo, gdzie będą stały kolejne zamówione już szafki. Obecne ustawione są w korytarzu prowadzącym do Gabinetu Lekarskiego i przy Sali 12B.

Opracowanie: p. A. Kurek

Rada Rodziców