2018-2019Św 18-19

Dzień Ufoludka

W ramach tematu tygodnia “Podróżujemy w kosmos” dnia 24.01.2019r. świetlicę 11A odwiedzili zieloni przybysze z kosmosu. Ten szczególny dzień ustanowiliśmy “Dniem Ufoludka”.

Wspólne zabawy rozpoczęliśmy od zabawy ruchowej z balonami pt.” Stan nieważkości”. Podczas zajęć dzieci miały okazję zgłębić tajemnice Wszechświata oraz utrwalić poznane dotąd wiadomości. Następnie nasi uczniowie przystąpili do zabawy “Ufoludki są wśród nas”, uczestniczyli w lekcji języka marsjańskiego oraz mieli okazję odtworzyć w zabawie deszcz meteorytów. Na koniec przeprowadzony został egzamin sprawnościowy na Ufoludka, okazał się nie lada wyzwaniem, ale wszyscy zdali go z wynikiem pozytywnym.

Humory dopisywały wszystkim uczestnikom zabawy, chętnie fotografowali się w fotobudce przybysza z kosmosu. Sala udekorowana była “kosmicznymi” pracami uczniów wykonanymi podczas zajęć plastycznych, a nasze Ufoludki… sami zobaczcie w galerii zdjęć.