2018-2019B 18-19

Tydzień Języka Ojczystego w bibliotece szkolnej

W dniach od 11 do 15 marca 2019 r. obchodziliśmy w bibliotece szkolnej Tydzień Języka Ojczystego.

Uczniowie klas V i VI rozwiązywali quiz ortograficzny z wykorzystaniem platformy Kahoot. Taka nauka przez zabawę świetnie sprawdza się wśród naszych uczniów i dostarcza wiele emocji.

Dla naszych czytelników z klas IV – VII przygotowałyśmy korytarzową akcję z wykorzystaniem kodów QR pt. „Popraw błędy językowe”. Wzięło w niej udział ok. 100 uczniów. Zadaniem uczestników było odczytanie jak największej liczby kodów i podanie prawidłowej wersji ukrytych pod nimi zdań. Rozwiązywaniu zadań językowych towarzyszyła niezwykle radosna atmosfera.

Zaprosiłyśmy także uczniów klas VI i VII już po raz kolejny do udziału w konkursie pięknego czytania „Pana Tadeusza”, który odbył się 14 marca.