2018-2019S 18-19

Konkurs recytatorski w języku francuskim

Niezwykle miło nam donieść, iż reprezentantka SP nr 51 – Ania Grabarczyk z klasy VI f zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Języku Francuskim w kategorii szkoła podstawowa.

Uczennica zaprezentowała wiersz Pierre’a Gamarra zatytułowany „Mon cartable” (Mój tornister). Jest to niewątpliwie ogromny sukces Ani, która uczy się języka francuskiego dopiero od września i była najmłodszym uczestnikiem konkursu, który odbył się 6 marca w XXX LO im. Jana Twardowskiego w Lublinie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

Warto wspomnieć, iż w skład oceniającego jury weszli rodowici Francuzi oraz pracownik naukowy Instytutu Filologii Romańskiej UMCS, pani doc. dr Maria Cichoń. Udział w tym wydarzeniu ma na celu rozbudzenie zainteresowania uczniów literaturą francuskojęzyczną, uwrażliwianie na piękno poezji oraz popularyzację nauki języka francuskiego.

Opracowanie: Agnieszka Drzewiecka

Patrycja Wysocka