2018-2019B 18-19Rada Rodziców

Wielka Księga Gier i Zabaw

Podczas ferii koordynowanych przez Radę Rodziców powstała Księga Gier i Zabaw. Znajdują się w niej opisy różnych gier i zabaw grupowych przetestowanych przez uczniów uczestniczących w zajęciach feryjnych. Znajdziemy w niej ogólne zasady poszczególnych zabaw, zakres wiekowy każdej gry, a także potrzebne do niej rekwizyty. Inspiracją do niektórych gier były powszechnie znane niektóre gry komputerowe, planszowe, a także popularne zabawy ruchowe w nieco zmodyfikowanej i odświeżonej odsłonie.

Pomysłodawcami były same dzieci, a radości i zabawy było przy tym mnóstwo. Niejednokrotnie nawet wspierający Panie prowadzące wolontariusze dali się ponieść panującej w sali atmosferze i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli razem z młodszymi kolegami w poszczególnych grach. Dowodzi to tylko, że ograniczenia wiekowe dotyczą tylko dolnej granicy, a nie górnej.

Z dostępnej w bibliotece księgi mogą skorzystać zarówno nauczyciele jak i opiekunowie świetlic. To doskonała baza wyjściowa do zorganizowania fajnej zabawy dla dzieci w różnym wieku.

Opracowanie i zdjęcia: Agnieszka Kurek

Patrycja Wysocka