2018-2019kl. 1-2-3

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych czas zacząć!

Z tej okazji 5 kwietnia 2019 r. uczniowie z klasy I „c” wzięli udział w niezwykle ciekawych warsztatach artystycznych pt. „Kurczak mix-media” w ramach projektu realizowanego dzięki wsparciu Miasta Lublin, przy współpracy z firmą Kargusek „artMania”.

Warsztaty miały na celu poszerzenie wiedzy ogólnej, z naciskiem na zagadnienia z dziedziny kultury, sztuki i szeroko pojętego rękodzieła, propagowanie edukacji artystycznej wśród uczniów klas młodszych, rozbudzenie zainteresowań otaczającym światem, a także zapoznanie z zawodem artysty – plastyka.

Pierwszoklasiści mieli okazję samodzielnie wykonać wielkanocnego kurczaczka „metodą quillingu”. Jest to technika z rodzaju papieroplastyki, służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt spirali.
Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój. Uczestnicy własnoręcznie stworzyli piękne ozdoby, które będą zdobić ich domy w te święta.

(opracowanie: Anita Smagowska)

Agnieszka Dębiak