Przyrodnicze ciekawostki w praktyce

W dniach 26 – 27 września br. klasa 6i była na wycieczce w Janowie Lubelskim.Uczniowie mieli możliwość zapoznania się w atrakcyjny sposób (w specjalnych laboratoriach) z informacjami z zakresu botaniki, zoologii, historii naturalnej oraz z tematyką energii i recyklingu.

W czasie warsztatów nt zwierząt egzotycznych, uzyskali odpowiedzi na wiele ciekawych pytań, np.
– Ile gatunków kameleonów występuje na całym świecie?
– Co oznacza pojęcie ‘mimikra’?
– Dlaczego patyczaki się kołyszą?

Chętni uczniowie mogli wziąć na ręce jaszczurkę – agamę brodatą, węża zbożowego oraz straszyki nowogwinejskie. Oprócz walorów edukacyjnych wycieczka spełniła też ważną funkcję integrującą uczniów. Mogli spędzić ze sobą dużo czasu na zabawie w parku linowym, na wyprawie samochodem terenowym po wzniesieniach i  bezdrożach leśnych oraz w parku kreatywnym.

Wieczorem wszyscy spotkali się na wesołych rozmowach przy ognisku.
Opracowanie: p. A. Przech-Szokaluk

Krzysztof Mackiewicz