2019-2020kl. 1-2-3

Jesienne nastroje

W dniach 22 oraz 23 listopada 2019 r. odbyła się uroczystość szkolna pod hasłem “Jesienne nastroje”.

Uczniowie klas I –III mieli okazję zapoznać się z historią i kulturą narodową uczestnicząc dwukrotnie w szkolnym apelu “Wczoraj dziś, jutro, czyli co u nas?”.

Recytacjom poezji naszego patrona Jana Pawła II poświęconym Ojczyźnie, towarzyszyła nostalgiczna muzyka Fryderyka Chopina. Nie zabrakło też pięknych, malowniczych obrazów polskiej jesieni, w cieniu, których odbywały się tańce i wprawki teatralne.

Na tle scenografii wadowickiej cukierni „Pod jesiennym parasolem” mali aktorzy rozmawiając przy kremówkach przenieśli nas w świat młodych lat Karola Wojtyły. Pokazali nam też historię pontyfikatu Ojca Świętego.

Pieśnią legionową i wzniosłymi słowami uhonorowali pamięć żołnierzy, poległych w obronie naszej Ojczyzny. To była piękna lekcja historii, nastrojona listopadowym świątecznym zadumaniem.

Uroczystość przygotowały dzieci z klasy 2d oraz 3j pod kierunkiem p. Marty Szumskiej i p. Anny Wiejak.

Opracowanie: Marta Szumska

Wojciech Niećko