2019-2020Św 19-20

Dzień Misia

W dniu 25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej świetlicy były dzisiaj misiowe zajęcia i konkurencje.
W świetlicy 112A uczniowie mieli okazję uszyć swojego własnego misia oraz uczestniczyć w konkurencjach sprawnościowych: łowienie rybek, sprawna łapa i malowanie z zamkniętymi oczami. Najbardziej podobała  się degustacja misiowych przysmaków, odgadywanie melodii z bajek i zagadek. Dzieci wykonywały z papieru misia techniką origami, a na koniec było wspólne zdjęcie z przyniesionymi pluszakami i w misiowych maskach. Zajęcia przygotowały panie Małgorzata Paprota i Anna Wasilak.
Podczas zajęć w świetlicy 11A uczniowie mieli okazję poznać historię misia na świecie.Tego dnia chętne dzieci przyszły do świetlicy ze swoim małym przyjacielem misiem. Zabawę rozpoczęliśmy od magicznego powitania oraz nauki piosenki”Niedźwiadek”. Uczniowie chętnie uczestniczyli w “misiowych konkurencjach” takich jak:układanie puzzli z misiem, dopasowanie imienia do misia, zbiory “misiową łapą” oraz rysowanie portretu misia z zasłoniętymi oczami. Najwięcej śmiechu wywołała ostatnia konkurencja czyli wyjadanie miodu z miseczki. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne “Miś”,które można oglądać w naszej galerii prac oraz wysłuchały opowiadań o misiach. Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem dyplomów “Przyjaciel Misia”i odśpiewaniem “Hymnu Misia”. Zajęcia przygotowali Aneta Gontarz, Agnieszka Gawłowska, Dorota Matacz oraz Tomasz Kalinowski.
W świetlicy 111A dzieci rozmawiały o swoich ulubionych misiach. Czytały ciekawostki przyrodnicze na temat życia niedźwiedzi: brunatnego, polarnego, grizzly  oraz uczestniczyły w zajęciach kreatywnych: wyturlaj misia, zakończonych wystawą prac.
W świetlicy 10A uczniowie poznali historię misia Teddy i uczestniczyli w misiowych zajęciach plastycznych.