Bezpieczne z@kupy w sieci

27 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z uczniami w ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Bezpieczne z@kupy w sieci”.

Spotkanie poprowadzili policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji i Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, wraz z przedstawicielami Działu bezpieczeństwa firmy allegro.

Program ten to działania ukierunkowane na najmłodszych konsumentów, którzy bardzo chętnie i aktywnie korzystają z możliwości jakie daje sprzedaż internetowa.

Celem akcji było zapoznanie odbiorców z najczęstszymi zagrożeniami związanymi z zawieraniem transakcji za pośrednictwem Internetu.

Uczestnicy zapoznali się z metodami weryfikacji kontrahentów w celu wykształcenia postaw umożliwiających bezpieczne i świadome dokonywanie zakupów oraz płatności w cyberprzestrzeni.

Istotnym elementem programu było także budowanie świadomości dotyczącej zagrożeń związanych z kradzieżą tożsamości.

opracowanie: M. Fatyga

Wojciech Niećko