2019-2020Rada Rodziców

Podstawki pod książki

Wychodząc po raz kolejny naprzeciw potrzebom szkolnym, Rada Rodziców sfinansowała zakup specjalistycznych podstawek pod książki dla dzieci słabowidzących.

Posiadają one dwa ruchome klipsy, które przytrzymują brzegi kartek, zapobiegając niekontrolowanemu zamknięciu książki, a dzięki możliwości składania na płasko są łatwe w przechowywaniu. Ponadto mają możliwość ustawienia aż w dziewięciu różnych pozycjach. Powyższe cechy sprawiają, że podstawki są bardzo funkcjonalne, a ich głównym zadaniem jest ułatwić uczniom czytanie i poprawić komfort ich pracy.

Wspólnie z dziećmi, ich rodzicami i opiekunami cieszymy się, że Rada Rodziców mogła ufundować tak potrzebny sprzęt.
Przy okazji dziękujemy Wam Rodzicom za wpłaty składkowe, dzięki którym takie zakupy wspierające uczniów z naszej szkoły, są możliwe.

Szczególne podziękowania należą się też Pani Kindze Pierścionek, która korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia wyszukała, z dostępnych na rynku, odpowiedni rodzaj podstawek.

Opracowanie i zdjęcia: p. A. Kurek

Wojciech Niećko