2019-2020kl. 1-2-3Wycieczka

Zoomikołajki

W podziękowaniu za pomoc zwierzętom schronisko zorganizowało dla uczniów z lubelskich szkół – Zoomikołajki.

Dnia 6.12.2019 r. uczniowie klas: 3d, 3e, 3i, 3j i 1c pod opieką wychowawców: Marty Maśkiewicz- Popiołek, Elżbiety Krukowskiej, Anny Kobus, Anny Wiejak i Magdaleny Hanc odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.

Wycieczka poprzedzona była zbiórką produktów potrzebnych zwierzętom, m.in. karmy, misek, ręczników, kocy oraz zabawek dla psów i kotów.

Na dzieci czekała moc atrakcji m.in. warsztaty językowe, wykład zoopsychologa Dariusza Ornala oraz udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez członków I ligi AZS UMCS Futsal Team. Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach z nagrodami, a na koniec odbyło się wspólne kolędowanie z Dariuszem Tokarzewskim członkiem grupy Vox.

Podczas wizyty dzieci miały możliwość zobaczenia wybiegów dla psów oraz odwiedziły mieszkające tam koty.

Najważniejszą lekcją dla uczniów było to, aby zrozumieli, że zwierzęta to nie zabawki, posiadanie psa, czy kota to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek i odpowiedzialność.

Serdeczne podziękowania dla uczniów, rodziców i wychowawców za ich wspaniałe serca oraz aktywne włączenie się w akcję pomocy bezdomnym zwierzętom.

Pomagajmy, bo warto 🙂

Wojciech Niećko