2020-2021Rada Rodziców

Działania Rady Rodziców SP51

Rada Rodziców mimo ograniczeń cały czas działa

Spotkania Prezydium możliwe są na razie tylko on-line, ale pomimo pewnych trudności związanych z pandemią wciąż działamy.
Z przyczyn od nas niezależnych nie mogliśmy zorganizować w tym roku zajęć w czasie ferii zimowych, ale wspieramy szkołę i uczniów w tych obszarach, które są możliwe do realizacji.
W ramach ubiegłorocznej akcji 1% otrzymaliśmy w sumie 3407,9 zł.
Z pieniędzy tych zakupiono różnego rodzaju pomoce dydaktyczne dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych (karty pracy, gry książki, poduszki sensoryczne).  Zakupiono też licencję dla szkolnego logopedy, dzięki której można będzie diagnozować i prowadzić zajęcia dla uczniów z zaburzeniami przetwarzania słuchowego.
Gorąco dziękujemy tym wszystkim, którzy dokonali odliczenia od podatku na rzecz Fundacji Rozwoju Oświaty Lubelskiej.

W ramach tegorocznej akcji 1% odpisu od podatku
KRS 0000311823 koniecznie z dopiskiem „SP nr 51 w Lublinie”

Zebrane pieniądze zamierzamy przeznaczyć na poprawę bezpieczeństwa uczniów przebywających na terenie szkoły poprzez zakup i instalację kamer. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu szkolnego. Istotną sprawą jest też komfort dzieci podczas przerw szkolnych. Szkoła we współpracy z Radą Rodziców planuje nowy wystrój przestrzeni korytarzowej.
Gorąco zachęcamy do wpłat i wsparcia szkoły w realizacji tych zamierzeń. Przypominamy także o corocznym konkursie na 100% wpłat na Radę Rodziców. Każda klasa, która zbierze komplet składek otrzyma 20% zwrotu. Pieniądze te mogą być dowolnie rozdysponowane np. na klasowe wyjście do kina, organizację Dnia Dziecka itp. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wydłużamy czas trwania konkursu do 15 maja 2021 roku!

Opracowała p. Agnieszka Kurek

Patrycja Wysocka