2020-2021Św 20-21

Koty, koteczki, kiciusie

KOTY, KOTECZKI, KICIUSIE – one również są przyjaciółmi człowieka i to dla nich został zorganizowany ten dzień. Obchodzony jest w Polsce 17 lutego każdego roku. W naszej świetlicy szkolnej również świętowaliśmy ten dzień. „Dzień kota” to nie tylko oddanie „hołdu” naszym ulubieńcom, ale także uwrażliwienie na bezdomne, głodujące zwierzęta. Dzieci ze świetlicy szkolnej oglądały prezentacje pt. „Rasy kotów” oraz „Koty domowe”. Uczniowie dowiedzieli się m.in. z jaką prędkością poruszają się koty, do czego służą im wąsy i w jaki sposób porozumiewają się między sobą i z ludźmi. Uczniowie poznali przesądy oraz powiedzonka związane z naszymi bohaterami. Uczestnicy pochwalili się, jakie znają bajki z kotami w rolach głównych. Dzieci miały okazję sprawdzenia się w kocich konkurencjach min. takich jak; “kocie polowanie”, “nos w kłębek”, “kocia gimnastyka”, “kot łasuch”, łapanie myszki, toczenie kłębka wełny, rysowanie kota z zamkniętymi oczami i zagadki “kto miauczał” i “jaki kot jest na zdjęciu”. Wszystkim bardzo podobały się kocie konkurencje. Dzieci miały okazję opowiedzieć o swoich kociakach, kotach i kocurach. Na zajęciach plastycznych powstały piękne prace kotów. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za aktywny udział w zajęciach.

Opracowanie wychowawcy świetlicy