Pieniądze nie spadają z nieba…

W dniu 7 lutego 2020 roku odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt z zakresu edukacji finansowej uczniów szkół podstawowych „Pieniądze nie spadają z nieba”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6h wraz z wychowawcą Panem Marcinem Stecem. Projekt był realizowany w odniesieniu do priorytetowych obszarów edukacji ekonomicznej wskazanych przez NBP: gospodarowanie budżetem domowym oraz zapobieganie wykluczeniu finansowemu.
Celem projektu był rozwój świadomości finansowej wśród uczniów szkół podstawowych w Lublinie, ze szczególnym uwzględnieniem racjonalnego gospodarowania pieniędzmi.

W ramach projektu odbyły się zajęcia dla uczniów z cyklu “Pieniądze nie spadają z nieba”, konkurs wiedzy ekonomicznej “Nasze pieniądze” oraz konkurs “Jak dbać o swoje pieniądze?”, którego finał nastąpił podczas uroczystej gali.

W szkolnym konkursie wiedzy ekonomicznej „Nasze pieniądze” zwyciężyła Julia Danilewicz. Drugie miejsce zajął Radosław Kwiatek. Na podium znalazł się także Szymon Królik. W finale konkursu „Jak dbać o swoje pieniądze?” nasi uczniowie zajęli ostatecznie 3 miejsce wśród szkół podstawowych w Lublinie.

Reprezentowali nas: Adam Dybowski, Tobias Gawetski oraz Wiktor Sokół.

Serdecznie gratulujemy!
opracowanie: p. Marcin Stec