Europejski Quiz Finansowy

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Europejskim Quizie Finansowym.

EQF to konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. W Polsce organizatorem jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

W eliminacjach szkolnych wystartowało 11 zespołów. Zwycięzcami zostali – Wojciech Ziembowicz i Jakub Józwik – uczniowie klasy 8e. Oprócz nich do półfinału krajowego, który odbędzie się 11 marca 2020 roku, awans uzyskali – Szymon Królik i Adam Dybowski z klasy 6h oraz Mikołaj Dziuba i Bartłomiej Wiejak z klasy 8b.

Najlepsze zespoły wyłonione podczas półfinału krajowego zostaną zaproszone do Warszawy na finał krajowy, który odbędzie się w dniach 26-27 marca 2020 roku.

Wyłoniony podczas finału krajowego zespół finalistów będzie reprezentował Polskę w Brukseli podczas zmagań europejskich w dniach 28-29 kwietnia 2020 roku.

Krajowi finaliści zmierzą się z kilkudziesięcioma zespołami z całej Europy.
Szkolnym koordynatorem konkursu jest nauczyciel informatyki – Pan Marcin Stec.
Życzymy powodzenia naszym zespołom!!!

Patrycja Wysocka