2019-2020Św 19-20

Świetlica w domu

Podstawą wszelkiego szczęścia jest zdrowie.
Leigh-Hunt

Powszechnie przyjęło się powiedzenie, że sport to zdrowie. Jednak podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej daje nam o wiele więcej korzyści. Sport wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Ludzie, którzy choć trochę się ruszają, mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz samoocenę. Regularne podejmowanie aktywności fizycznej przynosi ewidentne zdrowotne korzyści takie jak zachowanie prawidłowej wagi, wykształcenie nienagannej postawy ciała czy zmniejszenie szans na pojawienie się chorób cywilizacyjnych.  Dzięki uprawianiu sportu dziecko uczy się także, jak dbać o własne ciało, co zdecydowanie procentuje w późniejszych latach życia.

Kochani pamiętajcie „ W zdrowym ciele  zdrowy duch”

Filmik – Przygody Oli i Stasia – Aktywność fizyczna.
Filmik – Dyscypliny sportowe.
Informacje o różnych dyscyplinach sportowych.
Ciekawostki sportowe. Historia sportu.
Filmik – Niesamowici dziecięcy sportowcy.
Łamigłówki, krzyżówki dla dzieci do druku.
Zabawy z dzieckiem w domu.
Zabawy ruchowe dla dzieci w domu.
Ćwiczenia dla dzieci.
Piosenka „Ruch to zdrowie”.
Kolorowanki sportowe do druku.
Kolorowanki – dyscypliny sportowe do druku.
Bajka „Sport to zdrowie”.
Bajka „Reksio sportowiec”.

Opracowanie: Jadwiga Śliżewska i Bożena Kozaczuk.