2019-2020Św 19-20

Świetlica w domu

„Nie zastąpi Ciebie nikt!”. Czy domyślacie się o Kim mowa? Oczywiście chodzi o naszego Patrona Jana Pawła II.

Na pewno wiecie, że w najbliższym czasie, bo już 18.05.2020r. będziemy obchodzić Jego 100 rocznicę urodzin. Jest to dla nas wszystkich wyjątkowy dzień. Z tej okazji chcemy Wam przybliżyć życie Karola Wojtyły zanim został Ojcem Świętym. Posłuchajcie wzruszających wspomnień, ulubionych pieśni Jana Pawła II oraz utworów skomponowanych właśnie na tę okazję. Zachęcamy Was również do skorzystania z propozycji zabaw ruchowych, ponieważ Papież bardzo lubił uprawiać sport. Możecie też sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quizy i krzyżówki o Karolu Wojtyle zachęcając do współpracy rodziców.

Przypominamy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego „Zakątki, które odwiedził Jan Paweł II” – format prac A4 lub A3, technika dowolna. Liczymy na to, że będziecie się dobrze bawić, a może czegoś nowego dowiecie się o naszym wspaniałym Patronie.

Film edukacyjny „Święty Jan Paweł II. Życie Świętego Papieża.”
Film animowany „Historia Papieża Polaka”.
Film „Skarby Jana Pawła II”.
Akademia Małego Polaka o Janie Pawle II w 100 – lecie urodzin.
Serial animowany „ Karol” – krótkie migawki z życia.
Krótki film o Papieżu – piękne ujęcia z oficjalnych uroczystości i prywatnie w górach.
Prezentacja – Wirtualna podróż śladami Jana Pawła II (dom rodzinny i okolice).
Chronologiczna galeria zdjęć.
Wspomnienia o Karolu Wojtyle, wspomina kolega z dzieciństwa.
Quiz o Janie Pawle II.
Quiz o papieżu Janie Pawle II.
Krzyżówka o Janie Pawle II.
Krzyżówka interaktywna o Janie Pawle II.
Puzzle on-line z wizerunkiem Ojca Świętego.
Kolorowanki do pobrania ( z myślami Jana Pawła II na dole rysunku).
Utwór na 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II.
Pieśń „Moje miasto Wadowice” śpiewa chór dziecięcy.
„Barka” – ulubiona pieśń Jana Pawła II.
Piosenka „Góralu Ojcze Święty Nasz” – na 100 rocznicę urodzin.
Piosenka  “Leć muzyczko do niebiańskiej krainy”.
Piosenka “Kochamy Cię Janie Pawle II”.
Piosenka „Życzymy życzymy” – śpiew górali połączony z prezentacją fotografii Papieża i gór.
Gimnastyka i taniec dla dzieci.
Ćwiczenia ruchowe dla dzieci –  Sportowiec w domu.

Opracowały: Edyta Borek, Ewelina Kosterna, Monika Lipska – Kowal, Jolanta Dyś – Żydek.