2020-2021Św 20-21

Dzień Kropki w świetlicy

W dniu 14 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień kreatywności, odwagi i wiary w swoje talenty.

W świetlicy 10a rozpoczęliśmy od wspólnego obejrzenia filmu o małej Vashti i omówieniu Jej ciekawej historii. Zainspirowani tą opowieścią tworzyliśmy własne prace z kropką w roli głównej. Powstałe “dzieła” pokazały, że każdy z nas ma bogatą wyobraźnię i mnóstwo pomysłów. Opracowaliśmy także plansze naszych talentów i umiejętności. Okazało się przy tym, że bardzo wiele rzeczy potrafimy zrobić. Wystarczy tylko uwierzyć w siebie …. A wszystko zaczęło się od zwykłej kropki. Zajęcia prowadziły T. Janowska i E. Borek

W świetlicy 112a i 11a zajęcia poprowadziła pani Sylwia Wiracka z biblioteki szkolnej, która przedstawiła historię Vashti, bohaterki książki kanadyjskiego pisarza Petera Reynoldsa. Następnie odbyły się kreatywne zajęcia z kropką w roli głównej, w czasie których dzieci wzajemnie poznawały swoje mocne strony. Prace, które powstały udowodniły wielką pomysłowość naszych uczniów. Będziemy przekonywać siebie i innych, że każdy z nas jest artystą.

W świetlicy 111A odbyła się zabawa w kropkową kreatywność. Była krótka historia powstania tego święta. Burza mózgów, gdzie mieszkają kropki, skąd się wzięły i do czego służą. Były kropkowe zajęcia ruchowe przy muzyce i wiele zadań pobudzające wyobraźnię: kropka kreatywnie, malowanie palcami i patyczkami kropkowych obrazów, łączenie kropek, wymyślanie przygód kropki… Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą inwencją twórczą. Aktywnie i z zaangażowaniem włączyli się do wspólnej zabawy. Zajęcia przygotowały i poprowadziły: Sylwia Śliwińska i Katarzyna Godziszewska-Świrgoń.

Opracowanie: Teresa Janowska, Małgorzata Paprota, Sylwia Śliwińska