2020-2021B 20-21

Przerwa na czytanie – podsumowanie akcji

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych społeczność naszej szkoły dołączyła do grona uczestników I Międzynarodowej Akcji Bicia rekordu w Czytaniu Książek na Przerwie.

Jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Dotychczas odbyły się już takie cztery akcje o zasięgu ogólnopolskim. Ta jest szczególna, bo po raz pierwszy akcja sięga poza granice Polski. Ma ona także wsparcie kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.

W naszej szkole akcja odbyła się w piątek 30 października 2020 r. Na terenie szkoły chętni nauczyciele zorganizowali strefy czytania w poszczególnych salach lekcyjnych. Także niektórzy nauczyciele pracujący zdalnie utworzyli wirtualne spotkania za pomocą usługi Microsoft Teams. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły dołączali się także indywidualnie wypełniając specjalnie opracowany formularz zamieszczony na stronie szkoły oraz rozesłany do nauczycieli i uczniów przez dziennik elektroniczny.

W sumie w akcji wzięło udział 224 osoby. Wszystkim bardzo dziękujemy!!!
Oprócz czasu czytania poprosiłyśmy też o podawanie tytułów czytanych książek. Ich listę zamieszczamy w załączniku. Warto się zainspirować. Drugi z załączników zawiera zestawienie statystyczne czytelników biorących udział w akcji.
Lista książek czytanych podczas akcji
Zestawienie statystyczne czytelników biorących udział w akcji