2020-2021Sport

Bieg Pamięci Ofiar Komunizmu

12 września 2020 roku w Ogrodzie Saskim Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” zorganizowała kolejną 5 edycję Mili Pamięci Ofiar Komunizmu. Jest to jedyny taki bieg na świecie mający na celu upamiętnienie 170 milionów ofiar systemu komunistycznego . Ze względu na COVID-19 w biegu obowiązywał limit 150 zawodników, start odbywał się z wyznaczonych miejsc z zachowaniem dystansu społecznego.

W biegu tradycyjnie wzięła udział reprezentacja naszej szkoły . Pobiegli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Na mecie każdy biegacz otrzymał medal z kolekcji Bohaterowie Podziemia Antykomunistycznego, tym razem z wizerunkiem Hieronima Dekutowskiego. W tym roku nie było uroczystej dekoracji najlepszych – każdy uczestnik biegu był zwycięzcą.

Iwona Piotrowicz, nauczycielka historii i uczestniczka biegu

Marcin Stec