2020-2021kl. 6

Dobre Słowo od Świętego Mikołaja

Okres mikołajkowo – świąteczny to czas, kiedy zespół klasowy chce być ze sobą i dla siebie. Ponieważ w tym roku Święty Mikołaj nie mógł przybyć do szkoły osobiście, klasa 6k wraz z wychowawcą zorganizowała akcję pt. “Dobre słowo od Świętego Mikołaja”.
Każdy uczeń miał za zadanie stworzyć portret wylosowanej osoby oraz zredagować kilka zdań opisujących dobre i mocne strony kolegi lub koleżanki, miłe wspomnienia związane z tą osobą, a także to, co w niej ceni. Ze wszystkich przesłanych prac Św. Mikołaj stworzył prezentację multimedialną, którą klasa obejrzała wspólnie w czasie mikołajkowych zdalnych zajęć z wychowawcą.
Akcja miała na celu podniesienie samooceny uczniów, ich poczucia własnej wartości oraz integrację klasy. Wpisała się również w realizowany w szkole program „Pozytywna uwaga”. Elfy donoszą, że w akcję włączyło się jeszcze kilka innych klas wraz ze swoimi wychowawcami 🙂

Każdy może być Świętym Mikołajem – uczmy się również dawać, nie tylko przyjmować!

Opracowanie: Małgorzata Fatyga

Marcin Stec