2020-2021S 20-21

Sukces w konkursie plastycznym „Chopin Malowany”

Bardzo miło nam poinformować o sukcesie naszych uczniów w konkursie plastycznym „Chopin Malowany”, którego organizatorem była Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Inspiracją do pracy konkursowej miał być wybrany utwór Fryderyka Chopina. Uczestnicy mieli zatem do wyboru paletę nastrojów płynących z utworów naszego narodowego kompozytora, od melancholijnych nokturnów do żywiołowych polonezów i mazurków. Konkurs z pewnością był również okazją do oderwania się od codzienności pandemicznej i szansą na bliższe poznanie geniuszu Fryderyka Chopina.
Jury w składzie: Zuzanna Dziedzic – z-ca Dyrektora Filharmonii Lubelskiej, Lucyna Bielska – Dział Edukacji Muzycznej, Anna Kabulska – Specjalista ds. Edukacji Dzieci i Młodzieży, postanowiło przyznać nagrody w czterech kategoriach wiekowych.
W kategorii klas czwartych pierwsze miejsce zdobyła Liwia Chomicka z klasy 4h, a wyróżnienie otrzymał Mieszko Nowakowski z klasy 4i.
Natomiast w kategorii klas 7- 8 drugie miejsce przyznano Michalinie Suszek z klasy 7j, a trzecie otrzymała Zofia Kaczka z klasy 7c. Wyróżnienie zdobyła Iga Rumińska z klasy 7h.
Uczniów do konkursu przygotował pan Jacek Grykałowski – nauczyciel muzyki.
Wystawa prac konkursowych jest dostępna dla zwiedzających w filharmonii od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Materiał w TVP 3 poświęcony konkursowi

Wystawa prace online – fb filharmonii

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Opracowanie: p. Jacek Grykałowski