2020-2021Św 20-21

Metamorfoza świetlicy

Na jesieni w czasie zdalnego nauczania szkolne sale świetlicowe zostały pomalowane i przeszły metamorfozę. Sale 10A i 11A zostały wyposażone w sprzęt multimedialny – ekran i projektor, dzięki którym zajęcia zyskają na atrakcyjności.

W sali 10A powstały nowe kąciki zabaw. Do kącika rekreacyjnego, gdzie można odpocząć, poczytać książkę lub zagrać w gry planszowe zostały zakupione wygodne pufy sako, stolik oraz piankowa podłoga. Mali Konstruktorzy mają swoją przestrzeń, gdzie mogą tworzyć projekty na tablicy i budowle z różnych rodzajów klocków. Ciekawym miejscem w sali jest kącik sensoryczny wspierający rozwój dzieci ze szczególnymi potrzebami. Dzieci mogą tutaj doświadczać poprzez dotyk struktur różnych powierzchni oraz rozwijać sprawność manualną poprzez zabawy zręcznościowe. Wygospodarowana została także przestrzeń dla Małych Artystów, sprzyjająca rozwijaniu aktywności twórczej uczniów.

W sali 11A, gdzie czas spędzają pierwszoklasiści jest duża piankowa mata na podłodze do wspólnych zabaw i gry podłogowe oraz kącik relaksacyjny z pufami i workami sako.W sali 112A dzięki przestawieniu mebli została wygospodarowana przestrzeń na relaks i odpoczynek na pufach pod dużym kolorowym drzewem, które „wyrosło” na ścianie. Zmieniła się także forma prezentacji prac plastycznych dzieci. Zamiast na tradycyjnych tablicach korkowych dziecięca twórczość eksponowana jest na sznurkowych siatkach.

Sala 111A została podzielona na różne strefy, w których uczeń może samodzielnie podjąć decyzję o swojej aktywności. Dzieci do dyspozycji mają kącik techniczny, w którym można konstruować, składać i budować z różnych materiałów technicznych oraz miejsce do zabaw konstrukcyjnych z wykorzystaniem klocków. Przestrzeń plastyczna została wyposażona w materiały (farby, kredki, plastelina, pastele…), gdzie uczeń w każdej chwili może samodzielnie podjąć decyzję o wyrażeniu się w sposób artystyczny. Wypoczynek zapewnia miejsce, gdzie dzieci mają do dyspozycji: maty, worki sako i poduszki.

Zmiany w świetlicy bardzo zaskoczyły uczniów tak, że nie wszyscy poznali swoje sale.