2020-2021K 20-21

Akcja przyrodnicza – poidełko lub domek dla owadów

Akcja jest skierowana do społeczności Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie,
w szczególności do uczniów z klas IV, V, VI

Dotyczy pracy: zaprojektowanie, skonstruowanie i zainstalowanie w dowolnym,
ale odpowiednim terenie, poidełka lub domku/hotelu dla owadów pożytecznych – zapylaczy.

1. Na adres e-mail akcjaprzyrodnicza@gmail.com prześlij jedynie 3 zdjęcia prezentujące wykonane i zainstalowanie budowli oraz krótki opis (jeżeli przyniosłeś do szkoły, napisz o tym). Zdjęcia powinny być wyraźne i czytelne, tak by w pełni oddać charakter całej pracy, wraz z otoczeniem, w jakim budowle zostały zainstalowane. Jeżeli chcesz ustawić swoją budowlę na terenie szkoły przynieś ją do sekretariatu.
2. Praca powinna mieć minimalne wymiary 40x40x30; maksymalne – bez ograniczeń, materiał do wykorzystania – dowolny, ale przyjazny środowisku (pustaki, bambus, słoma, szyszki, drewno, kora, dachówki itp.).
3. W akcji można wziąć udział indywidualnie lub z pomocą np. rodzica, dziadka lub opiekuna.
4. Na przesłanie zdjęć wykonanych prac czekamy do 10. 05. 2021 r.
5. Nagrody: pozytywna uwaga za udział w akcji oraz ocena z przedmiotu technika.

organizatorzy: n-l biologii B. Czykalska, n-l techniki P. Wysocka, n-l techniki D. Garbala

Inspiracja:

źródło grafiki Lasy Państwowe oraz portal naturalnieozdrowiu.pl