XVII Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 18-24 września 2021r. odbywał się XVII Lubelski Festiwal Nauki pod hasłem : „Nauka bez granic. Enjoy Science!” hasło Festiwalu nawiązuje do radości płynącej z odkrywania świata, przekraczania granic i wyrównywania szans edukacyjnych, komunikacji na planie nauki, sztuki, kultury i nowych technologii. Lubelskie uczelnie przygotowały szeroki wachlarz wykładów, warsztatów, doświadczeń, pokazów i zajęć laboratoryjnych.
Klasa 8e uczestniczyła w zajęciach on-line dotyczącym promieniowania rentgenowskiego.

Uczniowie z klas 2c, 5i, 7e, 7g ,7k, 7m, 8d, 8h, 8k pod opieką swoich wychowawców oraz nauczycielek chemii i fizyki uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Instytut Agrofizyki PAN, Politechnikę Lubelską , Uniwersytet Marii Skłodowskiej –Curie, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet Medyczny.

Oprócz interesujących wiadomości i umiejętności o zastosowaniu badania śladów krwi i odcisków linii papilarnych, o fotowoltaice, o właściwościach wody w akwarium i z kranu, o zastosowaniu elektryczności a także o właściwościach i działaniu dopalaczy – uczniowie mogli wykazać się kreatywnością podczas rozwiązywania zadań matematycznych i logicznych.

Nie zabrakło również samodzielnie wykonywanych doświadczeń i badań laboratoryjnych, podczas których moc i radość była z uczestnikami.

Fotorelacja:

Opracowanie: Dorota Żak – nauczycielka chemii