2021-2022kl. 1-2-3

Światowy Dzień Uśmiechu

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest na świecie od 1999 roku i przypada na pierwszy piątek października.

Wszyscy znamy powiedzenie „Śmiech to zdrowie”, lecz może nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie tylko metafora. Gerontolodzy udowodnili wpływ śmiechu na samopoczucie człowieka i jego zdrowie.
W związku z tym,  uczniowi klasy 1f postanowili również rozpocząć nowy miesiąc nauki od dobrego humoru.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy zabawą taneczną i miłym słowem. Układaliśmy puzzle i poznaliśmy historię święta. Śmialiśmy się słuchając kawałów i dowcipów dla dzieci,  rozszyfrowaliśmy, że każdy śmieje się inaczej. Zaprojektowaliśmy swoją własną „smiley face” i przez cały dzień próbowaliśmy innych zarażać śmiechem. Nie mogło również zabraknąć „spotkania” ze śmiesznymi zwierzakami czy śmiesznych zabaw  integracyjnych, które rozbawiły nas do łez.

Zachęcamy by nie tylko w tym dniu być dla siebie miłym i śmiać się, ale pamiętać o tym przez cały rok.

Tak więc śmiejmy się na zdrowie i zarażajmy śmiechem.

Opracowanie: Agnieszka Gawłowska

Agnieszka Dębiak